Κυανόλευκος
Βόλλεϋ

Νίκησε 2-3 Σετ τον Θρίαμβο στο Χαϊδάρι ….Έχοντας Αυτοκτονικές Τάσεις

Στον Πρώτο Γύρο Αυτοκτονούσε σε Πολλά Δικά του Ματς και Έχανε !!

Στο χθεσινό βραδινό παιχνίδι με τον Θρίαμβο στο Χαϊδάρι Αυτοκτόνησε, αλλά αυτή την φορά Κερδίζοντας με 2-3 Σετ στο tie-break, χάνοντας έναν πόντο που ίσως στο τέλος του πρωταθλήματος του στοιχίσει!!

Ένας Εθνικός με δύο πρόσωπα, παίζοντας εξαιρετικό βόλεϊ στα δύο πρώτα σετ του αγώνα όπου και προηγήθηκε με 0-2, και εκεί που όλοι περιμένουν να τελειώσει το ματς εύκολα, στο τρίτο και τέταρτο σετ εμφανίζεται μια ομάδα που δείχνει να έχει χάσει το μυαλό της μέσα στον αγωνιστικό χώρο και που παρόλα αυτά βρίσκει παθιασμένα στο πέμπτο και τελευταίο σετ, την δύναμη να πάρει  έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, μια μεγάλη νίκη!!

Συνεχίζουμε με πείσμα και με σκληρή δουλειά  να ονειρευόμαστε τον στόχο που έχουμε βάλει για φέτος να βρεθούμε στην πρώτη τετράδα βελτιώνοντας παιχνίδι με παιχνίδι την απόδοση μας!!

Ευχαριστούμε  θερμά τους φιλάθλους  που ακολούθησαν  την ομάδα μας στο Χαϊδάρι και ενθάρρυναν την ομάδα μας μέχρι τον τελευταίο πόντο!!

Τα σετ του αγώνα ήταν: 11-25, 21-25, 25-16, 25-21, 13-15

Άριστη η διαιτησία των Μεταξά Γ, Καλιμνίου Π, & Βλαχάκη Ε.