Κυανόλευκος
Ποδόσφαιρο

Ασταμάτητος ο Εθνικός! – Έριξε τεσσαρά στον Αήττητο Σπάτων

Με επιβλητική εμφάνιση ο Εθνικός επικράτησε 4-1 του Αήττητου Σπάτων εντός έδρας

Μια ακόμα νίκη στην πορεία που κάνει στην Γ’ Εθνική πήρε ο Εθνικός, ο οποίος μπήκε με το πόδι στο γκάζι από το ξεκίνημα και επικράτησε 4-1 του Αήττητου Σπάτων εντός έδρας.

Ο Εθνικός μπήκε πολύ καλύτερα στο ματς και άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Ντάφλα, ο Σάμιος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 των γηπεδούχων. Στο δεύτερο μέρος ο Εθνικός έκανε το 2-0 με τον Νικολόπουλο μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντάφλα.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να είναι επιθετικοί και έκαναν το 3-0 με τον Ζωγραφάκη στο 57ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν σε 3-1 με σουτ του Λαβρίδη. Ο Εθνικός ωστόσο δεν σταμάτησε εκεί και έγραψε το 4-1 με δράστη τον Κακοσίμο στο 73ο λεπτό.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Θεόφιλος Καλύβας): Μουζάκης, Νταούλιας, Ζωγραφάκης, Νικολόπουλος, Παντελίδης, Ντάφλας, Κακοσίμος(85′ Δώδας), Μπέλερης, Λύγκος, Κώστας(65′ Θέος), Σάμιος.

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Τότης Φιλακούρης): Διάσσινος, Αποστόλου, Λαμπρίδης, Μιχαηλίδης, Νομικός, Παναγόπουλος, Καλογεράς, Στυλιανόπουλος, Κατσέρης, Παπανικολάου, Πρέντι.